ייעוץ קריירה – האם אני זקוק לזה?

Please wait...

 

ייעוץ קריירה בדרך להבנת השיקולים האישיים שלנו

די מפתיע לראות כיצד לא מעט אנשים שעומדים בפני החלטה חשובה מאוד, כמו תחום עיסוק או בחירת קריירה מקבלים החלטות פזיזות שאינן מבוססות על מידע אישי רב ורלוונטי שחייב להיכנס למשוואה כוללת בעת ביצוע ההחלטה. אם נפשט את העניין, נבין כי יש מקרים שבהם גם מי שנחשב לאדם מוכשר ששואף לעשיית קריירה מוצלחת, אינו בודק עם עצמו עד הסוף מהו הכיוון התעסוקתי המתאים עבורו ואינו עומד על נקודות החוזק שלו ועל החסרונות שלו. כך קורה שללא ייעוץ קריירה או ייעוץ תעסוקתי כלשהו מוצאים עצמם רבים בנקודה בחיים שהיו מעדיפים לא להיות בה ונאצלים לקבל החלטה אמיצה ולשנות כיוון.

ברור שייעוץ קריירה מקצועי שבאמת יסייע לנו צריך להינתן על ידי יועץ מיומן ובעל ניסיון בשוק העבודה. יועץ קריירה טוב יעמוד לצד מי שהוא מייעץ לו וילווה אותו בצורה רצינית ואחראית לכל אורך התהליך. יועץ מנוסה יידע להתבונן באופן מעמיק באדם לו הוא מייעץ ולזהות אצלו יתרונות, חסרונות, כישורים אישיים ומידת התאמתם לתחומים העיסוק השונים. לאחר שיבין היועץ מהן ההעדפות האישיות של הלקוח שלו הוא יוכל לנתח את כלל הנתונים ולהפנות את אותו אדם בכיוון הנכון. יועץ הקריירה ישתמש בידע ובניסיון שלו כדי לכוון את מי ששכר את שירותיו למקום העבודה שהכי מתאים לו. הוא יזהה אילו פרויקטים יותר מתאימים עבורו ואילו פחות, תוך שהוא לוקח בחשבון את הרקע שממנו מגיע המתייעץ. ייעוץ קריירה נועד להקל על אנשים בהשתלבותם בשוק העבודה בישראל ולעזור להם למצוא את תחום העיסוק בו הם באמת רוצים לעסוק ואשר בו יוכלו למצות את הפוטנציאל שלהם.

האפשרות לקבל מידע מהימן על מקצועות שונים

יש עוד נקודות חשובות שמראות מדוע ייעוץ קריירה הוא כזה שיכול לתרום רבות לכל אדם שחפץ בו. לא לחינם פונים ישראלים רבים בנקודות שונות בחיים אל יועץ מומחה שמכיר היטב את שוק העבודה בארץ. בדרך זו הם מבינים עד כמה הם יכולים לממש את רצונם להצליח בתחום שהם אוהבים, ולפעמים הם בכלל מגלים שהם מעדיפים לפתוח עסק עצמאי ולהיות עצמאיים, או להצטרף לארגון גדול ורציני יותר. קבלת מידע מקיף ועדכני לגבי שוק העבודה והמקצועות השונים במשק הן גם חלק ממה שמספק יועץ קריירה מקצועי.

אם נעשה בדיקה יסודית נראה כיצד יש לא מעט ישראלים שלא ממש מכירים את שוק העובדה או מבינים מה הוא בדיוק יכול להציע להם. זה לא מפתיע לראות כיצד אדם מן השורה לא ממש יודע מה סדר היום של מנהל חשבונות, באלו תחומים עוסק חשב שכר, כמה מורכבת עבודה של כלכלן בתחום מסוים ועד כמה יש צורך לצבור ניסיון בטרם הופכים למנהלי רשתות או מפתחי תוכנה איכותיים. גם נתונים לגבי תנאי קבלה ללימודים מסוימים והתובענות של כל קורס אינם תמיד נהירים לכולם. אלה דברים שיש לקחת בחשבון ושייעוץ תעסוקתי יכול מאד לעזור בהבנתם.

ייעוץ קריירה

יתרונות ההיכרות היסודית שיוזם היועץ

ייעוץ קריירה מקיף יספק תמונה מלאה ומדויקת לגבי אפשרויות הלימודים, צורת העבודה בפועל בכל מקצוע ותחום, נתוני השכר והפרנסה האפשריים בתחומים השונים, רמת ההתאמה של המתייעץ למקצוע מסוים והסיפוק שיוכל לקבל מעבודה בתחום בהתאם לאופיו. ייעוץ מסוג כזה משלב בין קבלת מידע עדכני רב לבין התאמה אישית לשאיפותיו ולרצונותיו של המתייעץ. לאחר היכרות קצת יותר מעמיקה בין היועץ ומבקש הייעוץ יוכל היועץ לכוון את מבקש הייעוץ אל עבר התחום המתאים לו ואל עבר בחירת עבודה שתספק אותו מכל הבחינות.

הרצון שלא לבזבז שנים רבות על יצירת קריירה מוצלחת הוא זה שמביא לא מעט ישראלים לתהות האם הם באמת יכולים לתכנן את העתיד העסקי, הכלכלי והתעסוקתי שלהם בעצמם. במיוחד בשוק שונה לגמרי מזה שהכרנו לפני כשלושה עשורים. די ברור מדוע ייעוץ קריירה הוא כזה שיכול למקד כל אחד, להציג נתונים שלא תמיד ידענו על אפשרויות התעסוקה השונות, להעניק נקודות מבט חדשות ובלתי תלויות שיכולות לעזור מבחינה אישית ולתת חיזוקים אמיתיים לכל אדם מוכשר בדרך לבחירת קריירה מוצלחת ופיתוחה.

רוצים לשמוע עוד על שירותי ייעוץ הקריירה שלנו? השאירו פרטיכם וניצור עמכם קשר בהקדם

צרו קשר לקבלת פרטים נוספים, ללא התחייבות
שם:
טלפון:
יישוב מגורים:
שם החברה:

משהו נוסף לומר:

דילוג לתוכן