יועץ עסקי – איך בוחרים?

Please wait...
ייעוץ
הצלחה או כישלון?
הלוואות לעסקים - לחצו על התמונה למידע נוסף

הלוואות לעסקים
הגדלת רווחי העסק

 

מהתמחות רלוונטית ועד תואר מספק

בחירה של יועץ עסקי יכולה להכריע רבות לגבי הצלחתו של בעל עסק לקדם את המטרות העסקיות שלו. מאחר ואנו רואים כיצד יש לא מעט אנשי מקצוע בתחום זה שמציעים את שירותיהם, הרי שעלינו להיות זהירים ומחושבים, ולבדוק כל בדל של מידע על מנת לאתר את מי שבאמת יכול להציג נתונים מבטיחים ולתרום רבות לארגון. מספר אלמנטים חשובים שהופכים את היועץ העסקי לבעל השפעה אמיתית חיובית על כל עסק באים לידי ביטוי בהיבטים שונים של יכולותיו.

בראש ובראשונה חשוב מאוד להתייחס להתמחותו של היועץ. הכוונה היא לכך שבעסקים שונים יש בעיה של ניהול עובדים בצורה לא נכונה או גבייה וניהול משא ומתן מול לקוחות בצורה לא ממצה. יועץ עסקי טוב הוא בעל ערך רב לכל עסק, אך ההתמחות שלו בתחום מסוים תתרום עוד יותר לבעיות נקודתיות בארגון. בנוסף לכך יש לשים לב לתואר הרלוונטי של היועץ מאחר ואם הינו בעל תואר בייעוץ ארגוני או בהתנהגות ארגונית, הרי שהוא נחשב למומחה גדול עוד יותר.

בחירת יועץ עסקי

לכל יועץ יש 'רזומה' משלו להציג

רבים הם אלו שמחפשים יועץ עסקי ברמה גבוהה על מנת להרגיש כיצד בתוך פרק זמן לא רב העסק מונע קדימה בצורה נכונה ונוצרת הגדלה ממשית של הפעילות העסקית. לשם כך יש להיעזר במי שיכול להציג ניסיון רב הן בתחום ההתמחות שלו והן בעבודה מול לא מעט גורמים שלהם סייע מקצועית עד עתה. מדובר באלמנט חשוב מאוד שלא קשה לבדוק אותו אם רוצים להתעמק ביכולותיו האמיתיות של היועץ ואם רוצים להיות בטוחים ברמת התרומה שהוא יכול להציג בכל עסק ועסק.

מעבר לשאלות שניתן לשאול כל יועץ עסקי, ניתן לבדוק גם המלצות לגביו ולנסות ליצור קשר עם גופים שלהם סייע בעבר. כך ניתן הן לעמוד פרונטאלית ולקבל מידע מהיועץ לגבי המקומות שבהם עבד, לגבי הצוותים שאותם ניהל, לגבי לקוחות מרוצים שהוא יכול לציין, והן לגשת אל מקורות מידע שונים ולראות האם העבודה שביצע היועץ אכן סיפקה את אלו שאיתם עבד. מדובר בשלב חשוב מאוד שמראה עד כמה יועץ מסוים הוא בעל ניסיון אמיתי ורב לעומת אלו שחדשים בתחום.

מיקוד השירות והעלויות הצפויות

עוד נושאים מעניינים כל אחד שרוצה למצוא יועץ עסקי איכותי ומועיל. לעתים עולה השאלה האם להיעזר ביועץ עצמאי או בחברה שבה עובדים לא מעט יועצים ברמות כאלה ואחרות. בין כך שיועץ עצמאי יהיה זה שילווה אישית את בעל העסק ובין כך שחברה גדולה יכולה להציג אנשים מוכשרים מאוד אך הטיפול ינדוד בין מספר אנשים, כל אחד צריך לבדוק את הנושא לעומק ולזהות את היתרונות והחסרונות בכל גוף.

לסיום, אנו יכולים לראות גם עד כמה בחירתו של יועץ עסקי תלויה לא מעט בעלויות של מהלך זה. ברור לכולם שיועץ איכותי שווה כל שקל שמוציאים ברגע ששוכרים את שירותיו. זאת מאחר והתרומה שלו משמעותית והתועלת שהוא מציג גבוהה בהרבה מהעלות שנדרש בעל העסק לשאת. בירור מקיף לגבי העלויות של שעות ייעוץ חייב להיעשות כאמור תוך הקפדה על יצירת קשר עם יועצים איכותיים באמת. כך אפשר להיות רגועים שתהיה תמורה רבה לכל שעת ייעוץ שעליה שולם.

צרו קשר לקבלת פרטים נוספים, ללא התחייבות
שם:
טלפון:
יישוב מגורים:
שם החברה:

משהו נוסף לומר:

דילוג לתוכן