אימון קריירה – התהליך שישנה את חייכם

Please wait...
ייעוץ
הצלחה או כישלון?
הלוואות לעסקים - לחצו על התמונה למידע נוסף

הלוואות לעסקים
הגדלת רווחי העסק

 

שינוי אמיתי בכל שלב של הקריירה

זה לא חדש שמנהל מסוים יכול להרגיש כיצד הוא תקוע בארגון שבו אין הוא מממש את היכולות הגבוהות שלו, וזה גם לא מפתיע לראות כיצד לא מעט אנשים נתקלים במחסומים שונים בקריירה שלהם ומבינים כי הם חייבים לעשות מהלך חכם על מנת להגיע לתחושת מיצוי מספקת ועל מנת להמשיך ולקום עם המון חשק לעבודה בכל יום. בנוסף, גם אלו שמחפשים עבודה או מעוניינים לרכוש מקצוע חדש, יכולים לזהות מיד את החשיבות של אימון קריירה שיכול לתרום להשגת מטרות שונות.

הצמתים המקצועיים שאליהם אנו מגיעים במהלך חיינו, הרצון שלנו להתקדם במקום העבודה שלנו וההבנה כי משהו מפריע לנו לעשות צעד איכותי לקראת הצלחה רבה, הם גם כאלו שמדגישים עד כמה אימון קריירה יכול להיות בעל ערך רב. מאמן מוכשר שיכול ללוות אישית כל אדם ולהציג בפניו נקודות שעליהם לא חשב ואפשרויות להגדיל את מיומנויותיו השונות, יביא בתוך פרק זמן לא ארוך לכך שיהיה קל יותר להחליט לגבי לימוד מקצוע, בחירת מקום עבודה או התקדמות בארגון מסוים.

 

הנושאים שחשוב לדון בהם במהלך האימון

יש לא מעט נושאים שבהם יש לדון עם מאמן מקצועי. אלו שמכירים את המהלך הזה לעומק יכולים לספר על פגישות שנוגעות בנושאים כמו מעבר בין תפקידים במקום העבודה, החלטה על הפיכה לעצמאי לאחר שנים רבות של עבודה כשכיר, הכנות לקרת פגישות או לקראת מצגות חשובות, שיפור הרגשת הסיפוק בעבודה, הגדלת היכולת להאציל סמכויות בצורה נכונה וליהנות מהתוצאות, מציאת עבודה בהתאם לכישורים ועוד נושאים חשובים.

אימון קריירה ינוהל ע"י מאמן מנוסה תוך היכרות מעמיקה כמה שיותר עם המאומן שלו. זאת מאחר ולכל אדם יש את קצב ההתקדמות שלו וכל אדם יכול להתחבר במהירות שונה לרעיונות של המאמן ולדרך ההתנהלות שהוא מציע מעתה והלאה. אלו שיאמצו בחום את הרעיון של אימון קריירה וינסו להפיק את המקסימום מיכולותיו של מאמן מוכשר, יזהו די במהירות את השינוי החיובי בראיון עבודה, בהתמודדות עם שינויים מקצועיים, בניהול זמן, ואפילו באיזון הקריירה מול חיי המשפחה.

אימון קריירה

התוצאות ייראו בשטח בצורה מרשימה

אין ספק שאת התוצאות של אימון קריירה מוצלח אפשר לראות בשטח. יש כאלו שנהנים מתוצאות אלה במהירות מרשימה בזכות כך שהם נכנסים לתהליך בלב שלם ואינם מפתחים מחשבות שליליות או ספקות לגבי תהליך חדש יחסית שיכול לתרום לכל אדם. בין אם מדובר בבעל עסק שמצליח לראות כיצד עובדיו הופכים מסורים יותר ותורמים להצלחת העסק, ובין אם זהו אדם שלומד לקראת קריירה שנייה או שכיר שמצליח למצוא עבודה בתפקיד שמתאים לו, הרי שזוהי הצלחה אדירה.

אלו שחושבים קדימה מזהים את היכולת של אימון קריירה ליצור עבורם שינוי שבאמת יהפוך את חייהם לטובים יותר. אחרי הכול, רובנו עסוקים בדברים שקורים ב'שוטף', כמו שאומרים, וכך אנו נבלעים לתוך מערכת של חיים בעלת חוקים קבועים. הדבר מונע מאתנו לעצור ולהחליט על שינוי, ואף מקשה עלינו ליצור את השינוי מאחר וחסר לנו ידע או שלא השכלנו לפתח את המיומנויות הנדרשות לשינוי חיובי מעין זה. לכן צורת אימון חשובה זו מגדילה את הסיכוי לקריירה מוצלחת.

דילוג לתוכן