אימון מנהלים: שפרו את יכולות הניהול שלכם

Please wait...
ייעוץ
הצלחה או כישלון?
הלוואות לעסקים - לחצו על התמונה למידע נוסף

הלוואות לעסקים
הגדלת רווחי העסק

 

שירותי אימון וליווי מנהלים של קבוצת ביזנסוייז

מנהלים רבים מוצאים עצמם בתפקידים ניהוליים אחראיים הכוללים בחובם ציפיות גבוהות. הם נדרשים ליכולת עמידה בלחצים גבוהה, מילוי של שורת דרישות כבדות ותובעניות והשגת תוצרים אשר עשויים לעיתים להיות משמעותיים ביותר לחברה או הארגון בו הם עובדים.
התפקיד מביא עמו לידי ביטוי מיומנויות אישיות ומקצועיות רבות. חלקן טבעיות עבור ממלא התפקיד וחלקן מאתגרות ויוצרות צורך ברכישת כלים נוספים על מנת להצליח.
אימון, ליווי ומנטורינג ניהולי מאפשרים להתמודד עם המיומנויות האישיות והמקצועיות הדורשות פיתוח בצורה איכותית יותר, מהירה יותר ומדויקת. כמו כן הם מפיגים את תחושת ה"בדידות בצמרת" המאפיינת מנהלים רבים ומקבלי החלטות. המאמן מספק אוזן קשבת, יעוץ ניהולי, הכוונה ומייצר בהירות לגבי התכנים איתם יש להתמודד על מנת להצליח בתפקיד. לאחר יצירת הבהירות הנדרשת נבנית ויוצאת לדרך תוכנית פעולה להשגת היעדים שנקבעו.

תחומי האימון, המנטורינג והליווי הניהולי

בעל עסק פרטי – בעסקים פרטיים לעיתים הפן העסקי והמקצועי הינם החוזקה של העסק ובעליו ואילו הפן הניהולי מהווה אתגר. יתכן והנכם מתקשים לגייס עובדים מתאימים, להניע צוות להשגת יעדים רצויים, לפתור קונפליקטים, להדריך ולאמן את הצוות וככלל אתם חשים כי חסרות לכם מיומנויות ניהול אישיות. תהליך אימון ומנטורינג יזהה את נקודות האתגר בניהול ויעניק ידע ניהולי נדרש וליווי בהתנסות שלכם בפועל ביישום הידע הנרכש.
אימון מנהלים לקראת קידום בתפקיד לתפקיד בכיר יותר – אימון זה מאפשר לזהות את הנקודות אשר באם יקודמו, ישפרו את סיכויי ההצלחה בתפקיד. תפקיד בכיר יותר דורש פיתוח מיומנויות ניהוליות נוספות. באימון נזהה אותן ונפתח את אותן נקודות כך שההשתלבות בתפקיד החדש תהיה חלקה ומהירה יותר. התהליך מכין לקראת התפקיד וכן ניתן לקבל ליווי תוך כדי התפקיד עצמו בהתמודדות עם האתגרים שנוצרים, כולל פוליטיקה ארגונית והתמודדות עם ממונים בעלי סגנון ניהולי שונה.
יעוץ ומנטורינג למנהלים מכהנים בפועל – תהליך זה מאפשר יעוץ ולווי בהתמודדויות הניהוליות השונות בתפקיד. ישנו יתרון ברור בהתייעצות עם גורם נוסף שאינו מתוך הארגון או העסק – ראיה בהירה יותר, חשיבה ניהולית עם אדם שאינו "שבוי" בקונספט הארגוני הרגיל, פריצת הגבולות לכוונים חדשים ו"איש סוד" שאותו ניתן לשתף ושעמו ניתן לערוך סיעור מוחות אמיתי. בתהליך זה ניתן גם לשפר מיומנויות אישיות על מנת לחוות תחושת הצלחה גדולה יותר בתפקיד.
אימון לקראת תפקיד ניהולי ראשון – עובד שהינו מקצועי בתחומו ומקודם לניהול, זקוק למיומנויות ניהול על מנת להצליח. לא בהכרח שעובד טוב יהיה גם מנהל טוב, אלא אם רכש את היכולת לנהל ולהנהיג אנשים. באימון זה נקנה ידע בסיסי רב ערך לתפקיד ניהולי ראשון ונחזק את הביטחון עצמי האישי של המנהל המתחיל כך שיוכל להצליח בתפקידו כבר מההתחלה. האימון מתאים גם לעובדים אשר מעוניינים להכשיר עצמם להיות מתאימים לתפקיד ניהולי גם אם לא קודמו עדיין בפועל.

שירותים ניהוליים נוספים

גיוס עובדים – מיועד לארגון או עסק פרטי המעוניין להעביר את גיוס העובדים לגורם חיצוני. תהליך זה יכלול: הכרות עם מרכיבי התפקיד ובאם יש צורך חידוד תיאור התפקיד הנדרש, ראיונות עבודה למועמדים וסינון המועמדים המתאימים ביותר, ליווי בעל העסק או הארגון לבחירת העובד המתאים ביותר מבין המועמדים שנבחרו.
פיתוח עובדים – חניכה ומנטורינג לעובדים על ידי גורם חיצוני מיומן. מיועד לחיזוק עובדים מסוימים או לצוות כולו כך שיוכלו להביא לידי ביטוי את מירב הפוטנציאל הטמון בהם לטובתם ולטובת הארגון או העסק.
סדנאות והדרכות בארגונים ובעסקים פרטיים
סדנאות למנהלים הכוללות: פיתוח מיומנויות ניהול, פיתוח מנהלים כולל המיומנויות הרכות, בניית עתודה ניהולית.
תהליך אישי של אימון ופיתוח ניהולי למנהל בעסק או בארגון אשר מעוניינים לחזקו בתפקיד ולקדמו.

התרומה הרבה ברמה המעשית

בכל ארגון אפשר למצוא מנהלים שקיבלו הכשרה במוסד לימודי כזה או אחר והגיעו לעמדה הניהולית בה הם נמצאים לאחר שכבר עשו דבר או שניים בקריירת הניהול שלהם וצברו ניסיון במקומות עבודה שונים. הבעיה היא שבעידן כל כך מורכב שבו יש להכיר את הדינאמיות ואת ההיבטים הרבים של ניהול עסק כמו מיזוגים, גלובליזציה, רכישות, מימון, טכנולוגיה ועוד, נראה כי על המנהל להיות ערני יותר וכזה שיכול להתמודד עם שינויים בלתי פוסקים בסביבת העבודה שלו ובשוק בכלל. אימון מנהלים נותן לכל מנהל כלים מעשיים להתמודדות עם אתגרי המשק ועשוי להיות בעל ערך רב לכל מנהל בישראל.

האתגרים הגדולים שמחכים ללא מעט מנהלים בארגונים שונים מראים כיצד מעבר לכישרון אישי ולהכשרה תיאורתית, יש צורך גם לפתח את עצמנו בצורה נכונה בתור מנהלים, להיות קשובים יותר, יעילים יותר ובעלי יכולת אמיתית להגיב מהר לכל סיטואציה או אירוע בעסק שאנחנו מנהלים. הדבר נכון גם לגבי הנעת עובדים בעסק או בחברה, יכולת לבצע מספר משימות במקביל ועמידה ביעדים ובלחצים כמו תחרות גבוהה ופרויקטים תובעניים. אימון מנהלים יכול לתרום רבות ולהקל על חייו של המנהל בדרך להצלחה במשימותיו ולהשגת יעדיו.

ההתאמה החשובה לכל דרג של ניהול

בארגונים גדולים אנו יכולים למצוא מנהלים בדרגים שונים. בעסקים קטנים או בחברות בינוניות אפשר לראות כיצד מנהל מסוים מרכז בידיו כוח גדול תוך שהוא חולש על כמעט כל פעולות הארגון. כך קורה שרק התייחסות נקודתית לדרג של כל מנהל ולנפח הפעילות שהוא מנהל, תאפשר התאמה מיטבית של האימון לאותו מנהל. מתוך הבנה מדויקת של הנושאים והאתגרים שאיתם מתמודד כל מנהל, ותוך התחברות לאופיו ולאופן עבודתו, אפשר ליצור שינוי חיובי שיפיק תוצאות מרשימות.

יפה לראות כיצד הן מנהלים זוטרים, הן מנהלים חדשים ואפילו מנהלים ותיקים שכבר ראו לא מעט דברים בחייהם, מפיקים תועלת ורווח אישי כתוצאה מתהליך אימון שכזה. האימון עוזר לדחוף אותם קדימה ומסייע להם בהגשמת חזון הארגון ובהגשמה העצמית שהם מחפשים. אימון מקיף הוא כזה שייגע בהיבטים רבים בעבודה היומיומית של מנהל, החל מפתרון משברים בצורה אידיאלית ועד לשדרוג מיומנויות שמסייעות לקידום מטרותיו של הארגון אל מול מתחריו הרבים. אם אתם מרגישים שאתה זקוקים לדחיפה קטנה על מנת לעשות פריצת דרך משמעותית, אימון ע"י איש מקצוע מנוסה יכול בהחלט להתאים לכם.

אימון מנהלים

מימוש מלא של פוטנציאל המנהל

לכל ארגון יש את האפשרות לשכור לעבודה מנהל בעל פוטנציאל עצום שיעשה מהלכים נהדרים ובעלי ערך רב בעסק, אך לעתים אנו רואים כיצד הפוטנציאל הניהולי אינו ממומש במלואו מסיבות כאלה ואחרות. חשוב להפנים את העובדה שכל עוד יש יכולת גבוהה, הרי שפיתוח המיומנויות באמצעות תוכנית אימון למנהלים היא כזו שתקפיץ את יכולתיו של המנהל לנהל חברה, עסק או ארגון מספר מדרגות למעלה. המנהל יהנה מתחושת מיצוי ויראה כיצד מהלכים שהוא מבצע רואים הצלחה. מדובר בסיטאוציה בה כולם מרוויחים, שהרי הארגון יהנה מאדם משופר שמציג תפוקה גבוהה יותר ומצליח לעמוד בכל המשימות והיעדים שהוצבו לפניו.

בכל אדם רציני טמונה היכולת לתרום לארגון שבו הוא עובד ולהרגיש שמרוצים ממנו. בזכות אימון מנהלים יהיה לאותו אדם קל יותר להגיע לתוצאות עסקיות מרשימות ולנהל את הארגון על הצד הטוב ביותר. זאת משום שהמנהל המאומן רואה דברים רבים שלפני כן לא היה רואה, ועושה זאת בפרספקטיבה הוליסטית ורחבה יותר. בנוסף, האימון ילמד את המנהל לבדוק את עצמו ולהבין כיצד הוא יכול להשתפר כל הזמן בזכות פיתוח מיומנויות שעד עתה לא שם עליהן דגש.

דילוג לתוכן