פיתוח היכולת הניהולית של מנהלים – כיצד?

Please wait...
ייעוץ
הצלחה או כישלון?
הלוואות לעסקים - לחצו על התמונה למידע נוסף

הלוואות לעסקים
הגדלת רווחי העסק

 

צמיחה מרשימה של המנהל בארגון

כל מי שמגיע לתפקיד של מנהל יודע עד כמה ניצבת מולו משימה לא פשוטה. הרצון לקדם את מטרות הארגון שבו הוא עובד יכול ליצור לא מעט לחצים ולהביא לכך שלא מעט אנשים מוכשרים לא יצליחו לממש את הפוטנציאל הגבוה שטמון בהם. פיתוח מנהלים יכול להביא לכך שכל אדם ייהנה מאפשרות אמיתית לרכוש ידע רב בכל הקשור להתמודדות על דילמות, לעמידה נכונה מול עובדי הארגון השונים, להצגת יכולותיו בצורה מלאה, ולתפעול שוטף של כל משימה העומדת לפניו.פיתוח מנהלים מוצלח

הכלים שמהם נהנה מי שמקבל ייעוץ בתהליך של פיתוח מנהלים הם רבים וחשובים ביותר. כך מבינים המנהלים בדרגים שונים כיצד הם יכולים להגדיל את האפקטיביות שלהם בכל מהלך, כיצד הם יכולים לממש את הפוטנציאל שלהם בצורה הרבה יותר גבוהה, כיצד הם מצליחים להציג ערך מוסף איכותי ביותר לארגון שבו הם עובדים, וכיצד הם הופכים לממוקדים יותר ולאנשים שמצליחים עמוד במשימות רבות גם אם מדובר על אתגרים ברמות הגבוהות ביותר.

 

קבלת כלים בעלי ערך בכל סיטואציה

שלל הכלים שיכול להציע מאמן איכותי בתהליך של פיתוח מנהלים הוא כזה שבאמת יכול להציג שינוי חיובי בהתנהלותו של כל מנהל ובכך להגדיל בצורה ניכרת את מיומנויותיו של המנהל ואת תרומתו לארגון. קורס פיתוח כזה בנוי מסדרת מפגשים שנועדה להתאים לקבוצה של מספר מנהלים מאחר ואם מדובר על נושאים מגוונים ביותר שמהם יכול לספוג כל מנהל, ניתן יהיה גם ליצור דינאמיקות קבוצתיות כדי להמחיש בצורה מהותית את האפשרות לנהל טוב יותר את המערכת שעליה מופקדים.

במהלך מפגשים איכותיים שיוזם מאמן ברמה גבוהה, יכול כל מנהל ליהנות מייעוץ אישי שנוגע לבעיותיו או לדרך התנהלותו בכל ארגון, ואף להבין בצורה מדויקת יותר מהן נקודות החוזק שלו אל מול הנקודות המעט יותר חלשות בהתנהלותו. מפגשים אלו מביאים לכך שמנהלים רבים מצליחים להשיל מעצמם התנהלות ארכאית שאינה תורמת לאיש ומספחים באהבה גדולה דרך ניהול שמצליחה להפוך את המערכת שאליה הם קשורים ליעילה ולכזו שיכולה לעמוד ביעדים מגוונים.

נגיעה רצינית במגוון הנושאים שתורמים לכל מנהל

חשוב להדגיש עד כמה ייעוץ במסגרת של פיתוח מנהלים הוא כזה שיכול להיות מועבר בהתאם לצרכיו של כל ארגון. יצירת תכנית אחראית שתדגיש את ההתמודדות בתחומי המסחר אל מול הדינאמיות של עולם התוכנה למשל, היא זו שמראה עד כמה חשוב להתאים לכל מנהל ולכל ארגון את המידע שיכול לשרת אותם בצורה נכונה ורלוונטית. כך זוכה כל מנהל לנגיעה אישית בנושאים שיכולים להוביל אותו בצורה מרשימה מאוד אל הצלחתו האישית, תוך קידום מטרות הארגון כולו.

תכנית פיתוח מנהלים אם כן, תיגע בנושאים רבים כמו תפיסתו של התפקיד הניהולי, הנעת העובדים, ניהול קונפליקטים, הנעת ממשק, מתן משוב, השפעה שאינה באמצעות סמכות, סגנונות ניהול, תקשורת אישית, ניהול צוותים, ניהול של דיונים וישיבות ועוד. בזכות מידע כל כך רב ואלמנטים מגוונים כל כך של ניהול חברה או עסק, קשה מאוד לראות מנהל שלא יוכל לאמץ מספק שיטות איכותיות או להבין טוב יותר מה הוא צריך לעשות בדרך אחרת כדי לממש את היכולות שלו.

דילוג לתוכן