איך לבחור מאמן אישי?

Please wait...
ייעוץ
הצלחה או כישלון?
הלוואות לעסקים - לחצו על התמונה למידע נוסף

הלוואות לעסקים
הגדלת רווחי העסק

 

הנתונים היבשים שיכולים להיות חשובים

אלו שמעוניינים לבחור לעצמם מאמן אישי רוצים לראות כיצד הם מגיעים לתוצאות מרשימות ומשפרים את מצבם הכלכלי, האישי או התעסוקתי למשל. אפשר להיעזר במאמן איכותי גם לגבי תחומים אחרים בחיים ולראות כיצד מי שמצליח להכיר אותנו היטב עוזר לנו להפוך ליעילים יותר, לממוקדים יותר, אחראיים יותר, רציניים יותר ואף סבלניים יותר. בחירת מאמן אישי יכולה להשפיע רבות על יצירת תהליך איכותי שבסופו יוכל כל אחד לצאת לדרך חדשה ומספקת הרבה יותר.

בתחילת הבדיקה שיש לבצע לגבי מאמן מסוים יש להתייחס לרמת ההכשרה שלו. תעודת מאמן היא דבר חשוב, ולכן אין להקל ראש בכך. יש מאמנים שגם עוסקים בצורה ממוקדת בתחומים שונים, ולכן כדאי גם לבחון את הכשרתם לגבי התחום הרלוונטי. בנוסף, כמובן שיש לשים לב לנושא הניסיון של כל מאמן. זאת מאחר וניסיון רב הוא כזה שמעיד על אדם שלא רק הוכשר בצורה רצינית אלא שהוא גם התמודד עם לא מעט אתגרים מורכבים מול מתאמנים אחרים, וכיום הוא מומחה בעיסוקו.

נקודות המבט שלא כדאי לוותר שעליהן

לגבי מאמן אישי, הרי שכל אחד יכול להבין במהרה שלא מדובר רק על נתונים יבשים לגבי היכולות שלו. הכוונה היא שמעבר להכשרה ומעבר לניסיון החשוב, יש צורך גם להתייחס ליכולת ליהנות ממאמן שיש לו באמת ייחוד רב. כך למשל, ניתן לראות כיצד יש רבים שמחפשים מאמן שיכול להעניק להם השראה רבה, לא פחות מכך. מאמן שמקשיב בצורה רצינית מאוד לכל נקודה שמעלה המאומן, ומרגש אותו עם תגובות כנות, יכול לעשות פלאים עם אנשים בעלי כוונות מגוונות ביותר.

מאמן אישי איכותי יהיה גם כזה שיכול לתת דוגמא אישית מחייו. כך למשל מי שרוצה לבחור אדם שילווה אותו מקצועית בדרך להגשמת מטרות כלכליות ותעסוקתיות יחפש לו מאמן שהצליח מאוד בחייו העסקיים. אין ספק שכך אפשר ליהנות לא רק מאדם שמכיר את התחום הפיננסי בצורה מקצועית ויכול לתרום המון ידע בכל הקשור להלוואות, ניהול כספים, מלאי ורכש, אלא גם במישהו שיודע כיצד ליצוק ערך מוסף לכל מהלך עסקי ובכך לאפשר למתאמן להצליח יותר מאשר מתחריו.

מאמן אישימכימיה ועד טכניקה

נראה כי אין כמו כימיה בין שני אנשים שנפגשים למטרה של קידום אמיתי. היום זה מאוד לא מפתיע לראות כיצד כל מי שמחפש מאמין אישי בצורה רצינית רוצה לראות עד כמה הקטע של 'אישי' בא לידי ביטוי בתהליך כולו. כלומר, מאמן שאיתו ייווצר קשר חיובי כבר מרגע יצירת הקשר, הוא כזה שיכול להיות תומך רציני בשלבים קשים של התהליך, והוא זה שיכול ליצור הרגשה טובה עם כל מילה שלו ועם כל התייחסות אמינה שלו למצבו, לרצונותיו, לתשוקותיו ולהרגשתו של המתאמן שלו.

כימיה טובה גם תאפשר לכל אחד לאמץ בצורה מהירה ויעילה את הטכניקות המקצועיות שיציג לו המאמן. מאמן אישי ברמה גבוהה יכול להציע מגוון מרשים של טכניקות עבור כל מטרה שלשמה מתייעץ איתו המאומן. ההיכרות שעושה המאמן למאומן שלו עם טכניקות שונות, לימוד הטכניקות בצורה מוחשית, ויצירת אפשרות אמיתית אצל המאומן לפעול נכון בכל מצב כדי להפיק ממנו את המיטב, מראים כיצד מדובר באימון יעיל וממצה מאוד.

דילוג לתוכן