צמיחה אישית: אל תעמוד במקום!

Please wait...
ייעוץ
הצלחה או כישלון?
הלוואות לעסקים - לחצו על התמונה למידע נוסף

הלוואות לעסקים
הגדלת רווחי העסק

 

היכולות האישיות מזנקות קדימה

מציאת דרך רצינית וממוקדת למיצוי ולניצול מלא של יכולות אישיות, היא זו שיכולה לתרום רבות לכל אדם. בדיקה של הכישורים השונים, יצירת תהליך צמיחה עקבי, התמקדות בהעצמה של כל יכולת והרגשה, והתאמה של כל מהלך לאופיו ולרצונותיו של כל מתאמן, יכולה להראות עד כמה מאמן אישי יכול ליצור רמה אמיתית של צמיחה אישית. בעידן כל כך מגוון ומאתגר כמו זה שבו אנו חיים היום, הרי שזה חשוב מאוד למצוא את מי שיכול לכוון אותנו לקראת צמיחה שתשנה את חיינו.

לכל אחד מאתנו יש יכולות שונות, ולכן כל אחד גם זקוק לייעוץ אישי וממוקד על מנת להתוות לעצמו בסופו של דבר דרך אל צמיחה אישית מספקת. בין אם מדובר על מנהל בדרגה מסוימת ובין אם מדובר על מי שמעוניין להתמודד עם ניהול מערכת יחסים ומשק בית, הרי שרק אימון ממוקד הוא זה שיכול לשנות תמונה עגומה ולהוציא כל אחד לדרך חדשה. ללא ביקורת וללא שפיטה עצמית ניתן לעשות שינוי מרגש שכבר בתחילתו קל יהיה לזהות את היכולת לעמוד במטרות רבות.

צמיחה אישית

הדרך הבטוחה להצלחה

כל מי שמעוניין ליהנות מתהליך מקצועי של צמיחה אישית צריך להבין שלא מדובר על מהלך ערטילאי או על דרך בסיסית בלבד. הכוונה היא לכך שבזכות יועץ מנוסה ניתן יהיה לתכנן במדויק את דרך ההתנהלות שתביא לצמיחה בהתאם למטרות אישיות שנקבעו. כל אחד שירצה להיכנס לתהליך כזה יהיה מעוניין לדעת מה בדיוק מציעים לו, ועד כמה באמת ניתן להשיג שינוי שמדגיש בסופה של דרך את היכולת לחיות טוב יותר, להשתכר יותר, לעמוד ביעדים בצורה קלה יותר ועוד.

המוחשיות בתהליך כזה של התפתחות עצמית היא זו שמעידה שלא מדובר בצעד סרק או בכזה שאינו נשען על אלמנטים מהותיים. רבים מאלו שיחד עם מאמן אישי יוצרים תהליך שמתמקד במטרה מדויקת, מצליחים לראות כיצד צמיחה אישית היא בהחלט דבר אפשרי. זאת מאחר ולאחר פרק זמן מסוים הם נמצאים בעמידה ניהולית גבוהה יותר או שהם זוכים להצלחה בניהול זוגיות מוצלחת, בתפוקה פורייה בכל מה שהם עושים, ביצירת תקשורת טובה יותר ועוד.

לא עוצרים לקראת היעד הבא

נושא שיש לגעת בו בצורה רצינית הוא זה שמדבר על צמיחה אישית כחלק מהחיים. כלומר, אי אפשר להסתמך וליהנות רק מפריצה רגעית קדימה והנאה חד פעמית מתהליך כזה. צמיחה אישית היא משהו שצריך ללוות כל אדם רציני במהלך כל חייו. כך לא מדובר על אי סיפוק מהצלחה מסוימת או על רצון מסוכן לתפוס את כל העולם בשתי ידיים, אם אפשר להגדיר זאת בצורה ציורית, אלא בהשגת מטרות, הנאה רציפה מהן, וקביעת מטרות חדשות שאליהן יש להגיע.

למידה רבה ממאמן שיכול להציע דרכים חדשות להתנהלות עצמית ולחיזוק יכולות שונות של כל אדם, היא דבר שיקדם מאוד כל אחד בדרך ליצירת צמיחה אישית עקבית ומרשימה. כך, זה לא משנה על איזה גיל מדובר וזה לא משנה באיזה סטאטוס נמצא אדם כזה או אחר, הרי שתמיד אפשר לבדוק מהן האופציות האפשרויות ולתכנן תהליך מסודר שבסופו יוגשמו מטרות רלוונטיות. כל זאת בדרך למימושן המלא ויציאה לדרך נוספת אל היעד האישי הבא.

דילוג לתוכן