שינוי קריירה – איך מבצעים זאת נכון?

Please wait...
ייעוץ
הצלחה או כישלון?
הלוואות לעסקים - לחצו על התמונה למידע נוסף

הלוואות לעסקים
הגדלת רווחי העסק

חושבים לבצע שינוי קריירה או הסבה מקצועית?

אם אתם עונים על 2 או יותר מהקריטריונים הבאים אין שום ספק שאתם עובדים בעבודה שוחקת ושאתם חייבים לעשות הסבת מקצוע ולשנות את מסלול הקריירה שלכם.

 • עבודה בה אתם סוחבים משאות כבדים על בסיס יומי
 • עבודה בה אתם מרגישים שאינכם מנצלים את מלוא הפוטנציאל שלכם
 • עבודה בחברת אנשים שאינכם יכולים לסבול ומתוסכלים מכך
 • עבודה שמחייבת אתכם לעמוד לפרק זמן ממושך
 • עבודה שמתבצעת בתנאי אקלים קשים (חום, קור וכד')
 • עבודה בסביבה רועשת שגורמת לפגיעה באיכות השמיעה שלכם
 • עבודה שמאלצת אתכם לעבוד בסביבה של חומרים מסוכנים
 • עבודה שמצריכה נהיגה ממושכת במכונית, משאית או כל כלי רכב אחר
 • עבודה במקום מסוכן / סיכון בטיחותי גבוה
 • עבודה במשמרות קבועות לתקופה ארוכה שכוללת גם משמרות לילה
 • עבודה בסביבה של ריחות קשים ולא נעימים

הייעוץ בדרך לשינוי קריירה צריך להיות אישי ומותאם לכל אדם

סיבות שונות יכולות להביא אותנו לכך שנחליט שאנו רוצים לעשות שינוי בקריירה שלנו. אין ספק שהתייצבות יומיומית במקום עבודה שאינו מרגש אותנו ואינו מספק אותנו מבחינות נוספות, היא לא כזו שתעשה לנו טוב. חשוב להדגיש כי גם אם מדובר לעתים על שכר נאה ועל הטבות שונות או על סביבה שנחשבת מפנקת, הרי שרבים עדיין יכולים להרגיש כיצד הם לא נהנים ממה שהם עושים או שהם לא מסתדרים עם ההתנהלות שמאפיינת את העובדים בארגון בו הם עובדים.שינוי קריירה

שינוי קריירה בגיל 40 או 50 – איך עושים זאת?

כך או כך, תהיה הסיבה אשר תהיה, מדובר בדבר נפוץ שקורה בממוצע ל-2 מכל 5 עובדים במהלך הקריירה שלו (בסביבות 40%). אלה שמעוניינים בשינוי קריירה ישמחו לשמוע על אפשרויות העומדות בפניהם. אין זה משנה באיזה גיל אתם (30, 40 או 50), אין כזה דבר גיל מאוחר מדי לשנות בו תחום עיסוק. כשאנו מדברים על אפשרות לבצע שינוי קריירה מספק שיתאים לכם, לא מן הנמנע לשוחח על כך עם גורם מקצועי שיוכל להכווין אתכם באופן הנכון ביותר עבורכם. זה יכול להיות יועץ, מאמן או גורם אחר שיידע להבין בזמן קצר את הרקע שלכם ואת השאיפות והמניעים שלכם לביצוע השינוי. לרוב, יועץ קריירה הוא האדם המתאים ביותר שאליו כדאי לפנות לאחר שהחלטתם לשנות קריירה. היועץ יודע לזהות את הפוטנציאל של כל אדם, לבנות יעד תעסוקתי רלוונטי, לתכנן תכנית פעולה משותפת ואחראית, ולעבור לשלב היישום והמעשים שיביא לשינוי קריירה מוצלח במיוחד.

ייעוץ שמוביל לתוצאות

קבלת העצות תוך לקיחת אחריות ונקיטת פעולות

כל מי שפונה ליעוץ או אימון קריירה בכדי לקבל חוות דעת מקצועית, צריך לקחת בחשבון גם את החלק שלו בתהליך. במילים פשוטות, הכוונה היא לכך שמעבר ליכולות מרשימות ככל שיהיו של יועץ או קואצ'ר מנוסה, כל פונה יצטרך לשתף פעולה בצורה רחבה ככל האפשר, על מנת שהיועץ באמת יוכל להכיר אותו טוב יותר ולהתאים לו את מסלול הקריירה האישי הטוב ביותר עבורו בדרך להגשמה עצמית.

השלב הקריטי הוא שלב יישום ההמלצות וההנחיות שקיבלנו מהיועץ התעסוקתי. יישום נכון הוא כזה שבו לוקחים את העצות שניתנו ע"י המאמן ומוציאים אותן לפועל במלואן. לעתים זה יכול להיות קשה, ולעתים זה יכול להיות ארוך, מתסכל או אפילו מביך מעט. אך בזכות הסכמה משותפת על תהליך רציני של שינוי קריירה, יהיה קל לכל אחד ואחת לקחת את עצותיו של המדריך שלו ולצאת לדרך חדשה שבה הוא מנסה להתנהל בצורה אסרטיבית, מיישם דרכי פעולה חדשות, בוחן דברים בצורה מעמיקה יותר ומבין מה הוא באמת רוצה לעשות בחיים.

מיצוי הייעוץ בצורה נכונה עד להגשמת המטרה

בלי כל קשר לכך שכל אחד ירצה לראות כיצד הכסף שהוא מוציא על ייעוץ הוא כזה שחוזר אליו בחזרה, אם נגדיר זאת כך, הרי שיש להתייחס לעובדה שחשוב למצות את תהליך הייעוץ כדי לבצע הסבת מקצוע באופן הנכון ביותר. די ברור שזה לא המקום לעשות חצי עבודה, כמו שאומרים, או להפחית מעוצמת התהליך לאחר שרואים כי הושגה הצלחה מסוימת. תהליך שלם הוא כזה שאמור להביא את הפונה אל הנקודה בה הוא מרגיש שהמטרה שהוצבה על ידו ועל ידי היועץ הושגה במלואה.

אם רוצים להגדיל את הסיכוי להצלחה בתהליך שינוי קריירה, הרי שצריך למצוא גורם מקצועי (יועץ, מאמן) שמעניק ליווי אישי לאורך כל התהליך. ליווי הוא קלף מנצח שהופך את היועץ למעורב וזמין לכל פנייה, שאלה או בקשה מצד משנה הקריירה. כך, אבחון מצבו של הלקוח הופך מדויק יותר והוא מבין טוב יותר את המסלול החדש בו הוא רוצה לצעוד בדרך לשינוי הקריירה. לשיחת היכרות עם יועצי הקריירה של ביזנסוייז – השאירו פרטים באחד מהטפסים ליצירת קשר שמוצבים באתר שלנו ונשמח לעמוד לרשותכם.

רוצים לשמוע עוד על שירותי ייעוץ הקריירה שלנו? השאירו פרטיכם וניצור קשר בהקדם

צרו קשר לקבלת פרטים נוספים, ללא התחייבות
שם:
טלפון:
יישוב מגורים:
שם החברה:

משהו נוסף לומר:

דילוג לתוכן