ייעוץ עסקי לעמותות ומלכ"רים

Please wait...
ייעוץ
הצלחה או כישלון?
הלוואות לעסקים - לחצו על התמונה למידע נוסף

הלוואות לעסקים
הגדלת רווחי העסק

ייעוץ עסקי לעמותות ומלכ"רים – דברים שכדאי לדעת

אלפי עמותות ומוסדות ללא כוונת רווח (מלכ"רים) פועלים בישראל בשלל תחומים שונים. הן מפגינות את הרוח הישראלית המפורסמת של נתינה ואמפתיה לזולת, ומיליוני תושבים נהנים מהעבודה הקשה והיום-יומית שלהם. בכתבה הבאה נראה מדוע גם ארגונים אלו זקוקים לייעוץ עסקי וכיצד ניתן למנף את עבודתן להצלחה.

מדוע זקוקות העמותות לייעוץ עסקי?

כשעוסקים בחברות שלא מחפשות להרוויח, אסור לשכוח שמצד שני, הן גם ממש לא רוצות להפסיד… למוסדות הללו ולעמותות השונות הוצאות תפעול גבוהות, לעיתים לא-פחות מאשר חברות "רגילות". אז נכון, כוח העבודה של חלקן מבוסס על מתנדבים, אך מרביתן מעסיקות גם עובדים בשכר, כשמעבר לכך, ישנם תשלומים רגילים – חשבונות, שכירויות, ארנונה, ספקים, רכבים ועוד. אז כדי שעמותה כלשהי לא תמצא את עצמה מקבצת נדבות ומתחננת למתנות, חשוב למקימי העמותה להיעזר בשירות מקצועי של ייעוץ עסקי. מומלץ למצוא חברת ייעוץ בעלת ניסיון בתחום העמותות והמלכ"רים, שכן ישנם הבדלים רבים בצרכים של בית עסק שכזה לעמת עסק או חברה המבקשים לייצר רווחים מעבודתם.

באילו אלמנטים מומלץ לקבל ייעוץ?

ייעוץ עסקי לעמותות ומלכ"רים מוטב לקבל במספר אפיקים עסקיים שונים, המותאמים לחברות מסוג זה:

  • פתיחת עמותה / מלכ"ר: התמודדות יעילה עם הבירוקרטיה הצפויה, התשלומים שיבואו, גיוס העובדים וכדומה.
  • שיווק ופרסום: גם עמותות זקוקות שישמעו עליהן. מפה לאוזן זה טוב ונחמד, אבל לא מספיק, וחייבים לשווק.
  • אסטרטגיה עסקית: הצורך בבניית תכנית עסקית מסודרת וברורה קיים גם במקרים אלו. אמנם קיימים הבדלים בולטים בתוכן המוצג (אין, למעשה, כל תוכן העוסק ברווחים והכנסות), אך הצורך בתוכנית שכזאת – הכרחי.
  • טכנולוגיה ומדיה חברתית – היום, מי שלא נעזר בנפלאות הטכנולוגיה, עלול למצוא את עצמו במהרה מחוץ למשחק. כן, גם אם מדובר במלכ"ר.
  • התמודדות עם משברים, ניהול כספים, הלוואות וכדומה.

אמצעי עזר לעמותות ומלכ"רים ללא עלות

כולם אוהבים לעזור לעמותות ומלכ"רים, בין אם במחירים נמוכים ובין אם ללא עלות בכלל. הנה כמה דוגמאות לסיוע מבורך שכדאי להיעזר בו:

  • פרסום חינמי ב-Google Grants: אמצעי הפרסום הנפלא של גוגל לעמותות, המאפשר לכם לקבל עד 10,000 דולר בחודש לפרסום עולמי (!), ובכך להפיץ את בשורת המלכ"ר שלכם למיליוני ועשרות מיליוני אנשים בלחיצת כפתור. לגוגל תכנית מענקים עולמית שזוכה לתהודה בכל רחבי העולם. באמצעות Google Grants, תוכלו לגייס עובדים, להשיג תרומות או סתם לספר את הסודות שמאחורי העמותה. אמצעי נהדר, אל תפספסו!
  • הלוואות / אשראי חוץ בנקאי / ניקיון צ'קים: פתרונות לקבלת תזרים מזומנים מהיר ומיידי, אשר מוצעות לעמותות במחירי עמלות נמוכות במיוחד. שווה לבדוק.
  • קידום עמותות ברשתות החברתיות (פייסבוק, אינסטגרם, טוויטר ועוד) ובמדיה האינטרנטית (לרבות סרטוני שיווק ותדמית) – עוד דרך לגרום לאנשים להכיר את העמותה שלכם, גם כן, ללא עלויות נלוות.

 

בהצלחה!

דילוג לתוכן