על אילו מוצרים ופעולות יכול בעל עסק להזדכות במס?

Please wait...
ייעוץ
הצלחה או כישלון?
הלוואות לעסקים - לחצו על התמונה למידע נוסף

הלוואות לעסקים
הגדלת רווחי העסק

נטל המיסים של בעלי העסקים בישראל כבד במיוחד בהשוואה למרבית מדינות המערב ובכל זאת, בזכות צמד המילים "הוצאה מוכרת", יש גם נקודות אור. על מה בדיוק מגיעים לכם החזרים ממס הכנסה? קראו והפנימו!

אתר, ציוד וביגוד

בעלי עסקים רבים מתחזקים אתר אינטרנט להצגת שירותיהם ומוצריהם. על פי חוקי המס בישראל, ההוצאות על בניית האתר תופחתנה במשך ארבע שנים מהתשלום הנדרש. מדובר בעלויות ההקמה עצמן, ברכישת ה-DOMAIN (כתובת האתר), בעלויות התפעול השוטפות (לרבות תיקון תקלות טכניות) ועוד. מדובר בהוצאה גבוהה, שעשויה לחזור אליכם באלפי ואף עשרות אלפי שקלים. שלא תחשבו לוותר על כך!

ציוד משרדי הוא הידוע מכולם בתחום ההוצאה המוכרת והזדכות המיסים וכולל מגוון רחב של מרכיבים, החל מניירות ודיו למדפסות, דרך רכישת ספרות מקצועית הקשורה לתחום העיסוק הרלוונטי, ועד מחשבים, תוכנות מחשב ואפילו תיקוני מחשבים בעת הצורך. זכרו לתעד רכישות שונות – קטנות וגדולות גם יחד, ותרוויחו! אלמנט נוסף עליו ניתן לקבל זיכוי מס מכובד הוא עניין הביגוד. ניתן לחלק את קטגוריית הזיכוי לביגוד אשר לא ניתן לעשות בו שימוש מעבר לעבודה (למשל – מדים מסוגים שונים), עליו זוכים לזיכוי מלא, אל מול ביגוד שניתן לשימוש נוסף (למשל – חליפה, נעלי עבודה ועוד). במקרה כזה תזכו לזיכוי חלקי.

לעובדים מהבית

אם אתם עובדים מהבית באופן מלא או חלקי, אתם זכאים למגוון רחב של זיכויי מס. בראשם הוצאות שכירות, הוצאות חשמל וארנונה (על כ-20 אחוז מגובה התשלום ניתן להזדכות), ועד בית וניקיון (שיעור דומה), ו-100% מההוצאות הקשורות למחשבים, פקסים, הדפסות וכדומה. אל תתנו ל"טופסולוגיה" ולבירוקרטיה למנוע מכם לקבל את המגיע לכם. זה אולי דורש קצת מאמץ ולוקח מעט זמן, אבל זה בהחלט שווה את זה.

גם לתרום וגם להרוויח

שמרנו לסוף את ההוצאה המוכרת במס הנפלאה מכולם: תרומה לנזקקים. אלפי ארגונים ועמותות כמהים לתרומות בכל ימות השנה. אם תחליטו לתרום מעל 180 ש"ח לאחד מהמוסדות המוכרים למס הכנסה, תזכו ל-35 אחוז ניכוי במס. כך שלמשל, תרומה של 10,000 ש"ח, תזכה אתכם ב-3,500 ש"ח בחזרה. משתלם – גם כלכלית וגם אנושית! התרומה יכולה להיעשות באופן קבוע חודש בחודשו, באופן חד פעמי, או מדי פעם, ללא סדר מסוים. בין העמותות שישמחו לקבל את תרומתכם נמצאות עמותות המטפלות בילדים חולים, בקשישים, באנשים עם מוגבלויות ועוד.

זיכויי מס – לדרוש את מה שמגיע לכם!

דילוג לתוכן