נקלעתם לבעיה תזרימית לעסק? הכירו את הפתרונות הקיימים

Please wait...
ייעוץ
הצלחה או כישלון?
הלוואות לעסקים - לחצו על התמונה למידע נוסף

הלוואות לעסקים
הגדלת רווחי העסק

נקלעתם לבעיה תזרימית בעסק? אינכם יודעים מה לעשות? בוודאי תשמחו לקרוא שאינכם היחידים ויש פתרונות למצב זה. במאמר זה צוות המומחים של קבוצת ביזנסוויז לייעוץ עסקי ממוקד ירחיבו לגבי הפתרונות הקיימים. הבה נתחיל..

מזהים בעיה תזרימית של העסק

תזרים מזומנים הוא דו"ח ובו פירוט של כל אותם כספים אשר נכנסים אל העסק וכל אותם כספים אשר יוצאים מהעסק. כלומר, דו"ח הכנסות והוצאות של העסק. הכספים הנכנסים נקראים תגמולים והיוצאים נקראים תשלומים. בעיה תזרימית בעסק הקטן או הבינוני היא מלחמת התשה המוכרת לבעלי עסקים רבים , שכן בעלי עסקים רבים נתקלים בבעיה של חוסר מזומנים בעסק הנובעת מבעיה אחרת של העסק. בעיה תזרימית יכולה לנבוע בעקבות הפסדים של העסק, התנהלות לקויה של העסק, אי ניהול או חוסר ניהול נכון של תזרים המזומנים של העסק ועוד.

כמובן שחשוב לברר מה הוביל את העסק לבעיה תזרימית ורק לאחר מכן להגיע למסקנה באשר לפתרון המתאים לכם לגיוס המזומנים לעסק. הסימנים אשר יעזרו לכם להבין שאכן מדובר על בעיה תזרימית אליה יש להתייחס ברצינות הם מצבים בהם אתם חורגים מהאשראי פעם אחר פעם, מצבים בהם אתם מתחילים לעכב תשלומים לספקים שלכם, אתם מאחרים בתשלום משכורות לעובדי החברה, אינכם מסוגלים לעמוד בפירעון של הלוואות וכמובן אינכם ישנים טוב בלילה וזאת משום דאגות. מה ניתן לעשות? חשוב להקפיד על ניהול מושכל של תזרים המזומנים של העסק, לקבוע שהעסק לעולם לא יישאר ללא מזומנים, דעו מה הצפי של אותם מזומנים אשר עתידים להיכנס אל העסק בחצי שנה הקרובה, תמיד חשוב להיות מודעים לבעיות בתזרים המזומנים בזמן אמת ועדכנו ברמה היומיומית את דו"ח ההוצאות וההכנסות של העסק.

מהם הפתרונות הקיימים לבעיית התזרים של העסק?

  • כלים שונים – חשוב תמיד להשיג תנאי מימון נוחים מהבנק בו אתם מנהלים את החשבון של העסק. הקרדיט אותו הבנק יעזור לכם במידה ניכרת בעת הצורך במזומנים לעסק. בנוסף, לוודא שיש לעסק שלכם כרטיס אשראי עסקי בו ניתן לנצל הטבות רבות וכמובן מסגרת אשראי נוחה.
  • הלוואות – נכון להיום יש אפשרות לקחת הלוואה בנקאית, הלוואה על בסיס מסגרת האשראי שלכם והלוואה חוץ בנקאית. ישנם סוגים שונים של הלוואות ותמיד חשוב להשוות בין תנאי ההלוואות ולבחור בהלוואה בסכום הנכון לעסק וזו אותה תוכלו לפרוע ללא בעיות.
  • ניכיון שיקים – שירות ניכיון צ'קים הוא שירות המועדף על בעלי עסקים רבים וזאת משום שמדובר על הלוואה על בסיס צ'ק דחוי שכבר ניתן לעסק. כאן, מדובר על אחד מפתרונות המימון המשתלמים ביותר וזאת משום שכל שנדרש הוא שהעסק יעביר את הצ'קים הדחויים (פירעון עתידי) אשר ברשותו ועל סמך אותם צ'קים, בעל העסק יקבל עבורכם כסף מזומן במיידי. היתרון הוא שניתן להתבסס על הקיים ולהשתמש בכסף לצרכי העסק באופן מיידי. מה שכן חשוב לדעת הוא שתמיד יש לוודא שהחברה אשר מספקת את השירות יכולה להראות לכם אישור של משרד האוצר לעסוק בתחום זה וכמובן שבדומה לכל שירות, גם כאן יש עמלה.

בהצלחה!

דילוג לתוכן