טיפים חשובים לתכנון פיננסי לקראת פרישה

Please wait...
ייעוץ
הצלחה או כישלון?
הלוואות לעסקים - לחצו על התמונה למידע נוסף

הלוואות לעסקים
הגדלת רווחי העסק

מאורע הפרישה נחשב לאחד השלבים המשמעותיים בחייהם של כל איש ואישה וכולל בתוכו הכנה מרובה, גם מבחינה כלכלית וגם מבחינה נפשית. לאחר כל כך הרבה שנים של שגרת עבודה, לא פשוט לפרוש ולהסתגל לחיים חדשים, אשר כוללים הרבה זמן פנוי לתחביבים ולמשפחה, אתגרים חדשים וגם התנהלות כלכלית שונה ממה שהכרתם עד כה. רבים מהאנשים מנצלים את תקופת הפרישה על מנת לטייל בעולם, לנסוע למקומות שבהם תמיד רצו לבקר או פשוט להעביר ימים רגועים שמתחילים בבית הקפה ונגמרים בסרט בקולנוע.

על מנת לעשות את כל אלה, יש להבין כי בתקופת הפרישה ההכנסות כבר לא יהיו כבעבר ועל מנת להפיק כמה שיותר מתקופה זו ולהתנהל בצורה כלכלית נכונה שתשרת אתכם גם בעתיד, יש לערוך תכנון פיננסי לקראת הפרישה. התכנון הפיננסי כולל היערכות מקצועית לקראת השנים הקרובות ושימת לב לפרטים חשובים שיוכלו לסייע לכם להתנהל בצורה הנכונה. תכנון פיננסי לקראת הפרישה הוא חשוב מאין כמוהו וכולל מספר נקודות חשובות שעליכם להכיר כבר מעכשיו: צרכים מול מקורות הכנסה, תכנון מיסוי והוצאות רפואיות.

 

צרכים מול מקורות הכנסה ומיסוי

לאחר הפרישה מקורות ההכנסה שלכם משתנים, במקביל לצרכים מוכרים וחדשים שאליהם תצטרכו להסתגל. אחד האתגרים הכי חשובים בעת תכנון פיננסי לפני יציאה לפנסיה הוא להתאים את מקורות ההכנסה לצרכים שלכם. על כן, יש לבדוק בצורה מקצועית ומדוקדקת מהם מקורות ההכנסה הצפויים לכם לאחר הפרישה ואילו צרכים אתם צופים שיהיו לכם. צרכים אלה יכולים לכלול הוצאות בעבור מחייה, בילויים, דיור וכמובן, הוצאות רפואיות. לפי מפת הצרכים שלכם תוכלו למצוא פתרונות פיננסיים שיקלו עליכם בעת הפרישה, ובאופן זה תוכלו לקבוע את מימוש החיסכון הפנסיוני שצברתם עד כה.

כמו כן, ישנה חשיבות רבה לביצוע תכנון מיסוי, להכיר את מגוון אפשרויות המיסוי הקיימות ולהשוות בין האפשרויות השונות בצורה שתיטיב עמכם ושתתאים למצבכם לאחר הפרישה.

 

ביטוחים מתאימים להוצאות רפואיות בלתי צפיות

טרם ההגעה לגיל הפרישה ובעת תכנון פיננסי לקראת פרישה, ישנה חשיבות רבה להתאמת ביטוחים עבור הוצאות רפואיות שוטפות ובלתי צפויות. התקופה שלאחר גיל הפרישה מתאפיינת בהוצאות רפואיות אלו או בהוצאות גבוהות יותר מהרגיל בתחום זה, ולכן חשוב להיערך לכך.

אחת הדרכים לעשות זאת היא לבטח את עצמכם בביטוחים שאמנם יעלו לכם כסף מדי חודש, אבל יאפשרו לכם להתמודד עם הוצאות גדולות, אם וכאשר תצטרכו לעשות כן. לפני הפרישה, מומלץ לוודא כי אתם מבוטחים בביטוחים אלה. אם אינכם מכוסים, כדאי לכם למהר ולהתאים לעצמכם ביטוחים כאלה. חשוב לציין כי ככל שתרכשו את הביטוחים הללו מוקדם יותר, כך התשלום עליהם יהיה נמוך יותר.

דילוג לתוכן