5 טיפים לבעלי עסקים לרגל התרחבות עסקית לחו"ל

Please wait...
ייעוץ
הצלחה או כישלון?
הלוואות לעסקים - לחצו על התמונה למידע נוסף

הלוואות לעסקים
הגדלת רווחי העסק

העסק שלכם התבסס בישראל והגיע הזמן להמשיך בהגשמת החלום? טפחו לעצמכם על השכם, אך מהרו להתעשת. אומנם התרחבות עסקית ראשונה לחו”ל היא הישג מרשים ומבורך, אך מדובר בצעד הטומן בחובו לא מעט מלכודות שיכולות להפוך את החלום וההצלחה שלכם לכישלון. איך תדאגו שזה לא יקרה? קראו את המאמר הבא בו תמצאו את כל הטיפים לעסק ישראלי יצרני ששולח זרועות מעבר לים.

 

תנו כבוד לשלב התכנון

אם בחרתם לנדוד לשוק הגלובלי ולנסות את מזלכם מעבר לים, ולא משנה מהו תחום העסק, אם בחרתם לשחק מחוץ למגרש הביתי ולהשתלב בעולם המסחר והעסקים בחו”ל, הרי שעשיתם צעד גדול בדרך מפותלת ותלולה. משחק במגרש הבין-לאומי הוא ההזדמנות הטובה ביותר של יצרנים ישראליים לשגשג ולהצליח כלכלית. התרחבות עסקית לחו”ל משמעה רווח פוטנציאלי עצום. הטיפ הראשון לעסק שמצוי בראשית מהלך עסקי חשוב זה הוא להבין את המשמעות של הצעד, להבין את חשיבותו ואת השלכות שיש לכניסה לאזור חדש, וזאת לאחר למידת השטח, הפעלת שיקולים, הכנת תכנית עסקית מגובשת והצטיידות בתרמיל עמוס כלים, אמצעים וידע שיסייעו לכם לשחות עם הכרישים.

 

תנו כבוד לתקשורת

טיפ חשוב נוסף הוא ללמוד שפת תקשורת מתאימה תוך הכרה בחשיבותה ככלי חיוני. הכוונה היא כמובן לשפה האנגלית. עסק לא יוכל להצליח בחו"ל מבלי שבעליו, נציגיו והעובדים בו יודעים את השפה האנגלית על בוריה. על מנת לתקשר עם שותפים עסקיים, לקוחות, ספקים וכדומה חשוב לשלוט באנגלית, הן כשפה יומיומית והן בעגה המקצועית הקשורה לתחום העסקי. הדרך היחידה לרכוש מיומנויות שפה מספקות לשם התרחבות עסקית מוצלחת לחו"ל היא השתלבות בלימודי אנגלית ממוקדים ומכווני מטרה. לימודי אנגלית בברליץ יתנו לך את המענה המושלם לצורך זה.
 

תנו כבוד לייעוץ משפטי

אם הסקתם שמידות השוק המקומי קטנות עליכם והחלטתם להתקדם מחוץ לגבולות, אחד מהאמצעים החשובים שיסייעו לכם להצליח מבלי למעוד הוא ייעוץ משפטי מתאים. חפשו עורך דין מומחה למשפט מסחרי עם ניסיון בתחומי רישוי עסקים בחו”ל והקפידו שיסדיר עבורכם את ענייני רישוי העסק וענייני המיסוי בארץ ובחו”ל.

 

תנו כבוד למגוון

אחת המסקנות של יצרנים בעידן הגלובלי היא לייצר סל גדול של מוצרים ולא להתמקד במוצר אחד בלבד. על פי רוב ייצור ושיווק של מוצר אחד – ואין זה משנה כמה ספקים יפיצו אותו עבורכם בארצות שמעבר לים – לא יהיה מספיק אטרקטיבי ולא יניב לכם מספיק רווחים, המצדיקים את ההשקעה.

 

תנו כבוד לפרסום ולמיתוג

היום, כשכל מוצר משווק ברחבי תבל במחיר מגוחך, בשל עלויות ייצור זולות (סין), יש חשיבות עצומה למיתוג ולאיכות. הקפידו ליצור מוצר איכותי שנבדל ממוצרים דומים וזולים יותר בשל סגולותיו. הדגישו את האיכות על ידי מיתוג, קידום מוצר ושיווק מקצועיים. זכרו, רק מוצר בעל יתרונות של איכות יוכל לשרוד את התחרות הקשה ולהצדיק תשלום מחיר גבוה יותר.

דילוג לתוכן