כיצד להיערך לביקורת מס הכנסה

Please wait...
ייעוץ
הצלחה או כישלון?
הלוואות לעסקים - לחצו על התמונה למידע נוסף

הלוואות לעסקים
הגדלת רווחי העסק

הם מגיעים ללא התרעה מוקדמת, "פושטים" על העסק, מתחילים לשאול שאלות ולחטט בספרים ובעיקר גורמים לכם להזיע. איך נערכים בהקדם לפני ביקורת מס הכנסה? מה עליכם לעשות וכיצד תוכלו לעבור את הרגע המלחיץ בשלום?

ביקורת מס הכנסה היא אחד הדברים המלחיצים שקיימים, גם עבור בעלי עסקים שתמיד הלכו לפי הספר. הם מגיעים בהפתעה מוחלטת וללא התרעה וישר נכנסים לקצב מסחרר של שאלות, בדיקות ומעבר על כל הספרים, הקופה הרושמת, פנקסי החשבונות ועוד היריעה ארוכה. ואתם מבחינתכם, לא כל כך יודעים מה לעשות, כיצד להתנהל, מה אסור ומה מותר, במיוחד אם זו לכם הפעם הראשונה. אז קודם כל חשוב לזכור לנשום עמוק ולהירגע. למרות שמדובר ברגע שמקפיא את הדם, בעזרת היערכות מוקדמת ורכישת ידע בתחום, תוכלו גם אתם לעבוד את הביקורת בשלום ואף לצלוח אותה.

 

קודם כל – מה הסיבות שעבורן מס הכנסה מתדפקים על דלת העסק מלכתחילה?

רשות המיסים מבצעת ביקורת מס משתי סיבות עיקריות. הסיבה הראשונה היא ביקורת שגרתית. אחת לתקופה רשות המיסים תגיע לעסק וזאת כדי לוודא שקיימת אחידות בין הדיווחים המועברים לבין מה שקורה בפועל. הסיבה השנייה היא לשם אכיפת חוקי המיסים או לחלופין, עבור טיפול בתיקים בהם התעורר החשד לביצוע דבר עבירה. שתי ביקורת אלו שונות בתכלית וגם נמצאות תחת חטיבות אחרות ברשות המסים, כאשר החטיבה העוסק באכיפה נסמכת על מידע מודיעיני ועל ראיות ופועלת במקביל ובשיתוף פעולה עם רשויות אחרות, לרבות משטרת ישראל.

 

מס הכנסה הגיעו לביקורת פתע, מה עושים?

יש כמה וכמה דברים שניתן לעשות במקרה שכזה ויש להיות מודעים אליהם, כמו גם להשלכותיהם. אחת מהפעולות בהן תוכלו לנקוט או יותר נכון שלא לנקוט, היא לא לומר דבר ולשמור על זכות השתיקה. שמירה על זכות השתיקה, היא האופציה האולטימטיבית רק במידה ונשאלת שאלה שעלולה להפליל אתכם או כאשר לחוקרים אין ראיות כלפיכם והם מנסים למצוא מידע שיפליל אתכם. בכל מקרה אחר, שמירה על זכות השתיקה לעיתים עלולה לעמוד נגדכם, כך שבכל מקרה, למרות שמדובר בזכות אלמנטרית, מומלץ להתייעץ עם עורך דין מיסים לפני שמממשים זכות זו.

 

אין תירוצים

ככל מומלץ שלא לשקר, או לא לנסות לתרץ תירוצים מיותרים. לא פעם אנשים אשר עומדים בפני ביקורת מס הכנסה כל כך נלחצים מהמעמד, שהם אינם מודעים לפעולות שהם מבצעים. נתפסתם על חם? מומלץ שלא להוסיף בנידון או לשמור על זכות השתיקה כדי שלא יתווספו ראיות נגדכם ואף לזמן עורך דין למקום. אם עולה בפניכם שאלה שהתשובה עליה לה לא ידועה לכם, עדיף שלא תמציאו תשובה מפוברקת שנראית כמתאימה באותו הרגע אלא אמרו את האמת – כאן גם צמד המילים "אינני זוכר" או "איני יודע" ייצג אתכם על הצד הטוב ביותר.

 

נסכם ונאמר

ביקורת פתע של מס הכנסה יכולה להלחיץ גם את הרגוע שבאדם וכדי לדעת כיצד לשתף פעולה ואם בכלל, מומלץ להבין בטרם עת את מטרתה. ככלל, כדי להימנע מאי נעימויות, רצוי לפנות אל גורמים ולהם ידע מקדים בניהול חשבונות שיוכלו לכוון אתכם אל עבר התנהלות עסקית תקנית. כדאי שלא לחתום על שום דבר לפני שקוראים את כל האותיות הקטנות ובכלל מומלץ לשמור על קור רוח ולא לאבד את העשתונות. במידה ונמצא ליקוי בבדיקה מכל סוג, רצוי וכדאי לפנות לעורך דין שמתמחה בעולם המיסים בהקדם האפשרי על מנת למצות את הזכויות שלכם ולמזער את הנזק באופן משמעותי.

רוצים לשמוע עוד על שירותינו המוצעים לעסקים? השאירו פרטיכם וניצור עמכם קשר בהקדם

השם שלך:

טלפון:

יישוב מגורים:

שם החברה:

משהו נוסף לומר לנו:

דילוג לתוכן