3 פתרונות תזרימי כספים מידיים לעסקים

Please wait...
ייעוץ
הצלחה או כישלון?
הלוואות לעסקים - לחצו על התמונה למידע נוסף

הלוואות לעסקים
הגדלת רווחי העסק

אלפי עסקים בישראל מוצאים את עצמם מדי שנה במציאות בה הם זקוקים לכסף נזיל באופן בהול. הסיבות מגוונות – שכר לעובדים, תשלום לספקים, פרסום ושיווק, פיגור בתשלומים ועוד. תהיה הסיבה אשר תהיה, מדובר במצב שאף עסק לא חפץ בו. אז מה עושים אם כבר הגעתם לכך? בתור התחלה, לא מתייאשים! ישנם מספר פתרונות יעילים, אשר עליהם נרחיב מיד.

ניכיון צ'קים – הפתרון הוותיק והנפוץ

נתחיל באחד הפתרונות עתיקי הימים למצבים שכאלו – ניכיון צ'קים לעסקים. אם טרם שמעתם על הדבר, נספר לכם שמדובר, הלכה למעשה, בהלוואה במגזר הפרטי, הניתנת באופן הבא: בעל העסק נותן לחברה המלווה צ'קים דחויים אשר ברשותו, ומקבל בתמורתם כסף מזומן. הסכום אותו יקבל העסק נגזר מגובה הצ'ק בתוספת ריבית עד למועד הפירעון ובניכוי עמלת הניכיון (משתנה בהתאם לנסיבות שונות. קיימת תקרת עמלה המעוגנת בחוק הישראלי).

מספר דברים נוספים שחשוב לדעת על ניכיון צ'קים: ראשית, מדובר בתחום המעוגן בחוק באופן מוסדר וברור. חברות העוסקות בתחום זה חייבות להציג בפניכם רישיון בר תוקף. יחד עם זאת, ישנן עדיין חברות "שוק אפור" אשר פועלות בהסתר, ומציעות ריביות גבוהות בהרבה מן המותר בחוק. הימנעו מכל קשר עסקי עם חברות אלו. שנית, גם בנקים מציעים ניכיון צ'קים, אם כי לרוב, הצעת התשלום מהם תהיינה פחות טובה מאשר חברות פרטיות העוסקות בתחום. שלישית, נמליץ בחום לעשות סקר תנאים ועמלות לפני בחירה בחברה שתפדה עבורכם את הצ'קים.

אשראי חוץ בנקאי – פתרון מהיר ונטול בירוקרטיה מתישה

אחד הפתרונות ה"אהובים" ביותר לצורך בכסף מיידי הוא קבלת אשראי חוץ בנקאי. לדרך זו מספר יתרונות בולטים על פני דרכים אחרות:

  • תהליך מהיר במיוחד, שבו ניתן לקבל את הכסף בתוך ימים בודדים ואף פחות מכך.
  • ניתן לקבל כסף בדרך שתרצו (צ'ק, העברה בנקאית, צ'ק בנקאי ועוד).
  • היתרון המשמעותי מכולם: מסגרת האשראי שלכם בבנק לא נפגעת וכפועל יוצא, מעמדכם בדירוג הלקוחות נשמר.
  • פריסת התשלומים המוצעת, במרבית המקרים, טובה יותר מאשר בהלוואות פרטיות.

בשורה התחתונה, אשראי חוץ בנקאי מאפשר לכם להמשיך לנוע ולהתפתח, לא לפספס הזדמנויות עסקיות בגלל מחסור בכספים, ובמקביל לשמור על יציבות כלכלית, ללא הרפתקאות מסוכנות.

הלוואה לכל מטרה – כשאין ברירה אחרת

אנחנו לא בעד הלוואות, בין אם מדובר בבנק ובין אם בחברה פרטית. אבל לעיתים המצב מחייב, וכשאלו הם פני הדברים, הלוואה יכולה להיות בגדר הרע במיעוטו. חשוב לוודא שתנאי ההחזר הגיוניים, להכיר ולהבין כל פרט בחוזה ההלוואה (בעיקר – מה קורה במקרה של עיכובים בתשלומי ההחזר) ולהשתמש בשיטה זו רק כשאין ברירה או שניצבת בפניכם הזדמנות בלתי חוזרת.

לפני סיום, נמליץ בחום להיעזר בשירותי ליווי וייעוץ עסקי, החל משלב הקמת העסק, דרך תפעולו השוטף ועד בחירת ההתנהלות בחיפוש אחר פתרון תזרימי כספים. בהצלחה!

דילוג לתוכן