ייעוץ משכנתאות – הדרך החכמה לרכישה נכונה של הבית שלך

Please wait...
ייעוץ
הצלחה או כישלון?
הלוואות לעסקים - לחצו על התמונה למידע נוסף

הלוואות לעסקים
הגדלת רווחי העסק

כידוע לכל, מחירי הדירות בשנים האחרונות עלו והאמירו בצורה משמעותית, כתוצאה מכך סכום המשכנתא הממוצע שנאלצים לנטול רוכשי הדירות עלה גם כן בצורה משמעותית וזאת למרות שלא הייתה עליה משמעותית בהכנסה הממוצעת במשק באותו היחס. מצב זה עלול לגרום לרוכשים רבים לקריסה כלכלית שכן בגלל הרדיפה אחרי הדירה, לעיתים הרוכשים מתפתים לקחת משכנתאות גדולות שמעבר ליכולות הכלכליות שלהם. רוכשים רבים נוטלים משכנתא בפריסת שנים מקסימלית ובמסלולים מסוכנים וזאת מתוך מטרה להפחית את ההחזר החודשי למינימום על מנת שיוכלו לקבל אישור למשכנתא ועל מנת שיוכלו לעמוד בהחזר החודשי הראשוני. אולם כאן אליה וקוץ בה – לקיחת משכנתא כזאת, עלולה לגרום לרוכשים נזק גדול כאשר הריבית במשק תעלה או כאשר יחול שינוי מסוים במצב הפיננסי שלהם ובסיטואציה כזו מאוד יתקשו למצוא פתרונות שכן המשכנתא כבר נלקחה מראש בפריסה מקסימלית ובריביות מינימליות וכל שינוי שיוכל להיות הינו רק לרעה. בנוסף, בנק ישראל הטיל גם מגבלות שונות כאשר אחת מהן הינה על ההון העצמי הראשוני שהרוכשים נדרשים לשלם לצורך קבלת המשכנתא (25% מערך הדירה) מה שגורם לרוכשים רבים לעיתים להסתבך עוד יותר וללוות כספים והלוואות קצרות טווח בריביות יקרות והחזרים חודשיים גבוהים.

כאן בדיוק נכנסת חברת ייעוץ משכנתאות. כאשר אתם ניגשים לקחת משכנתא בבנק באופן עצמאי, הבנק לא באמת יכול וגם לא נותן לכם ייעוץ משכנתא, לפחות לא כזה שהוא אובייקטיבי. לבנק מגיעים עם עסקה ספציפית והבנק מחליט האם לאשר אותה או לא, לעיתים הבנק גם יאשר לכם עסקה שאינה בגדר היכולות הכלכליות שלכם אך עומדת בקריטריונים הבסיסיים של הבנק. לבנק גם יש אינטרס שתיקחו אצלו משכנתא ולכן לעיתים הוא עלול לנסות "למכור" לכם את העסקה גם אם לא בטוח שאתם יכולים או רוצים לעמוד בה. חברת ייעוץ משכנתאות לעומת זאת הנה גורם אובייקטיבי אשר מקבלת שכר ממכם בלבד, בעבור הייעוץ והליווי, ואינה מושפעת משיקולי ורווחיות הבנקים ולכן תוכל לייעץ לכם בצורה מקצועית מה המשכנתא שמתאימה לכם וגם תדאג לאשר לכם אותה בבנק על ידי הגשת בקשה למשכנתא בצורה מקצועית.

יועץ משכנתאות פרטי יוכל גם לייעץ לכם על פי הנתונים האישיים שלכם (הון עצמי, הכנסות, הלוואות, התנהלות פיננסית וכו') מה שווי הנכס שמומלץ לכם לרכוש, מה גובה המשכנתא שאתם צריכים לקחת, מה ההחזר החודשי המומלץ וכמובן באיזה תמהיל משכנתא, בנוסף יועץ המשכנתאות יבצע עבורכם את התהליך של אישור המשכנתא וניהול המו"מ עם הבנקים על התנאים עד לקבלת המשכנתא מהבנק. מעבר לשירות והליווי, תוכלו גם לחסוך הרבה זמן, כאב ראש וכסף, לעיתים עשרות ומאות אלפי שקלים וזאת לעומת תשלום עמלה של אלפי שקלים בודדים ליועץ המשכנתאות. מכיוון שמשכנתא היא העסקה הפיננסית הגדולה ביותר שתעשו בחייכם, ומכיוון שהאדם הממוצע מבצע 1-2 עסקאות כאלו בחייו ואין לו את הזמן, הידע והכלים לעשות זאת לבד, חשוב לבצע הליך זה באמצעות חברת ייעוץ משכנתאות אובייקטיבית.

דילוג לתוכן