איך בוחרים קריירה שניה?

Please wait...
ייעוץ
הצלחה או כישלון?
הלוואות לעסקים - לחצו על התמונה למידע נוסף

הלוואות לעסקים
הגדלת רווחי העסק

 

הפעם כדאי להתאים את תחום העיסוק לאופי שלכם

לא מעט אנשים ברחבי העולם המערבי נתקלים במצב שבו היו שמחים להתחיל קריירה שניה ולהרגיש כיצד הם ממצים את היכולות שלהם ונהנים יותר בעבודה חדשה או בתפקיד חדש שיותר מתאים להם. ברור לכל שאף אחד לא ממש אוהב להרגיש שהוא מעביר את שעות העבודה במבטים בלתי פוסקים לעבר השעון שלו, על מנת לראות האם עוד כמה זמן נותר עד שיוכל סוף סוף ללכת הביתה. חשוב להבין שאם קיימת שחיקה בקרב עובדים רגילים שעוסקים במקצוע איתו בהם הם מרגישים בנוח, אז ברור שקצב השחיקה של עובד לא מרוצה, שאינו אוהב את מה שהוא עושה הוא גבוה בהרבה.

אלו שהחליטו להתחיל קריירה שניה צריכים לעשות חושבים בצורה שונה לגמרי מהצורה בה בחרו את העבודה או את המקצוע הראשונים שלהם. הכוונה היא לכך שאם בתחילת הדרך היה נתון האדם תחת השפעה של חתונה קרובה, נישואים טריים, ילדים קטנים שהצטרפו למשפחה, משכנתא שזה עתה נלקחה, רצון לרצות את ההורים או התחייבויות לגיטימיות אחרות, הרי שכיום הוא בוגר יותר ובמצב בו יוכל לבחור תחום עיסוק חדש אליו הוא מתחבר באמת, יאהב הרבה יותר וכזה שיאפשר לו לממש את מלוא הפוטנציאל והכישרון שלו ולהביאו לידי ביטוי.

אין מה להסתנוור ממשרות מסוימות בחירת קריירה שנייה

בהתאם למה שנכתב לעיל, חשוב מאוד לבחור קריירה שניה מבלי להסתנוור ממשרות נוצצות כאלה ואחרות. בחירת נכונה של קריירה שניה בכל גיל שהוא היא שילוב של הבנת היכולות של מחפש העיסוק והפוטנציאל הטמון בו במקביל להבנת המקצוע אליו יש לו תשוקה ומשיכה אמיתית. שיקולים כספיים הם חשובים, אך אסור שיביאו לכך שנמשכים למקצועות או לתפקידים שיהיו גדולים עלינו ובכך יביאו למצב שהפער בין יכולותינו האמיתיות להישגינו בפועל יהיה גדול מדי ויגרום לנו לאבד את העבודה החדשה שמצאנו.

אם אתם מהססים, לא סגורים על עצמכם ומחפשים אדם שיידע לייעץ ולכוון אתכם אל מקום העבודה הנכון לכם ביותר, כדאי לשקול פנייה ליועץ קריירה שיעזור להבין בצורה מדויקת מהו המקצוע שמתאים לכם בעת חיפוש קריירה שניה. קואצ'ר שכזה יודע להדגיש בפני כל אדם את יתרונותיו וחסרונותיו ולהנחות אותו כיצד לבחור קריירה שניה שתתאים לו. היועץ ימנע ממחפש הקריירה לקבל החלטות קריירה שגויות שיביאו אותו בחזרה למעגל התסכול וחוסר הסיפוק. מאחר ולא כל אחד מאתנו יכול להיות זמר מצליח, מהנדס טילים או רב חובל, הרי שצריכים להיות ריאליים ולקבל החלטות נבונות.

בדיקת רמת ההתחייבות

עוד נקודה שלמרבה הצער יש כאלו שלא חושבים עליה בכל הקשור לבחירה של קריירה שניה, היא זו שקשורה לרמת המחויבות הנדרשת ממי שמעוניין לשנות כיוון בחיים שלו. גם כאן ליועצי קריירה בעלי ניסיון תהיה השפעה על אלו שהחליטו להיעזר בהם. היועץ יעזור למשנה הקריירה להבין מהי רמת המחויבות הנדרשת בהשקעה בלימודים למשל לקראת רכישת מקצוע חדש, או מהי ההשקעה הכספית הדרושה להקמת פרויקט עסקי משלו בדרכו להפוך לעצמאי. כל אלו הם דברים שחשוב לבדוק ולוודא שבאמת אפשר לעמוד בהם.

לא בכל מצב יכול כל אדם להירשם לאוניברסיטה וללמוד במשך 4 שנים עד לקבלת תעודה של מהנדס בתחום מסוים, ולא בכל גיל יכול אדם מסוים לעבור לעבודה מאתגרת חדשה, או לגייס סכום כסף לפתיחת עסק עצמאי מסוים. בעניינים מסוג זה יש חשיבות רבה להתייעצות עם מי שמכיר את המשק הישראלי ואת שוק העבודה בישראל. לא מעט אנשים שמצאו לעצמם קריירה חדשה מוצלחת, התייעצו לפני כן עם יועץ קריירה מקצועי שסייע להם לקבל את ההחלטה הלא פשוטה לגבי הכיוון החדש שלהם ובחירת הקריירה השניה.

מעוניינים לקבל ייעוץ טרם בחירת קריירה שניה מיועץ קריירה מקצועי ומנוסה?

רוצים לשמוע עוד על שירותי ייעוץ הקריירה שלנו? השאירו פרטיכם וניצור עמכם קשר בהקדם

השם שלך:

טלפון:

יישוב מגורים:

שם החברה:

משהו נוסף לומר לנו:

דילוג לתוכן