התפתחות מקצועית – איך עושים את זה?

Please wait...
ייעוץ
הצלחה או כישלון?
הלוואות לעסקים - לחצו על התמונה למידע נוסף

הלוואות לעסקים
הגדלת רווחי העסק

 

להגיע למקומות המאתגרים ולהגשים מטרות

כל התפתחות חיובית שאותה מצליח להשיג האדם היא מבורכת וכזו שיש לה תמורה רבה בחייו (הן האישיים והן המקצועיים). אך הדרך אל התפתחות מקצועית יכולה להיות לא קלה אם לא דואגים להצטייד בידע רלוונטי ואם לא דואגים לפתח מיומנויות שונות שחשובות לכל התפתחות. הרצון ליהנות מפירות של תהליך איכותי של התפתחות חיובית ומרשימה, הוא זה שמביא רבים לחפש לעצמם מאמן אישי שיכול לקדם את המטרה בצורה יעילה תוך ליווי אישי של כל מאומן.

יש נקודות חשובות שצריך להתייחס אליהן אם מעוניינים ליצור תהליך איכותי של התפתחות מקצועית. החל מגיבוש וממיצוב של תפיסת התפקיד של המאומן, דרך הגדרת תחומי הסמכות, וכלה בהקניית ידע רלוונטי וכלים לשיפור המצב הקיים, יכול כל אחד ליהנות מתהליך יסודי וחשוב מאוד. אם דואגים להכיר את המאמן המוכשר שעושה את הכול על מנת לשדר על אותו גל עם המאומן שלו ועל מנת להדגיש דקויות שיכולות להביא להתפתחות משמעותית, הרי שתוצאות לא מאחרות להגיע.

ההכוונה הנכונה שיכול להעניק ייעוץ איכותי

חשיבותה של הכוונה נכונה היא כזו שאין להקל בה ראש כשמדובר על התפתחות מקצועית. זאת מאחר ולכל אחד מאתנו יש את הכוונות שלו ואת השאיפות שלו בכל הקשור להתפתחות כזו. במילים פשוטות, הכוונה היא שעבור מנהל זוטר הרצון יהיה להתקדם כמה שיותר לעמדת ניהול בכירה יותר, עבור בעל עסק קטן השאיפה תהיה להגדיל את פעילות לקראת הפיכת החנות לרשת למשל, ועבור אדם שנמצא במקום עבודה שלא מתאים החלום יהיה למצוא את מקומו בארגון שבו ייהנה לעבוד.

לכן התפתחות מקצועית היא דבר אישי שכל אדם יכול לחשוב עליו בצורה שונה, וללא הבנה של המאמן כי כך הדבר, לא ייווצר תהליך איכותי בעל ערך רב. חשוב להבין שכיום אפשר למצוא מאמנים או קואצ'רים שיש להם יכולות גבוהות מאוד והם יכולים לתרום רבות לכך שכל אחד יוכל ליהנות מתוצאות מרשימות של התפתחות מקצועית. תוצאות אלה יכולות לבוא לידי ביטוי הן בהרגשה אישית, הן בהערכה שלה זוכה המאומן, והן ברמת ההשתכרות שהופכת להיות מספקת יותר.

קל יותר לשדרג את המעמד בצורה מהירה

זמן הוא אלמנט חשוב עבור כל אדם. חשוב להבין שאנו לא תמיד מדברים רק על תגובה מהירה של איש עסקים למהלך מסוים על מנת ליצור רווח בזכות ניצול הזדמנות שכדאי היה לזהות את איכויותיה ולממש אותה מיד. לגבי התפתחות מקצועית, הרי שכאן אלמנט הזמן יכול להמחיש את העובדה שאנשים בגילאים מסוימים ישמחו ליהנות ממיצוי מקצועי מבלי שיצטרכו לחכות שנים רבות לכך למשל. שדרוג מעמד או השתכרות גבוהה, יהיו כאלו שכולם ישמחו ליהנות מהם במהירות יחסית.

אך כדי ליצור אפשרות אמיתית לשינוי מהיר, חשוב לזכור כי לא כל אחד מאתנו יודע כיצד ליצור תהליך איכותי במקום העבודה שלו או במסלול הקריירה שלו. לכן אנו רואים כיצד בשנים האחרונות נעזרים רבים בשירותיהם של יועצים ומאמנים שיודעים כיצד לזהות את מטרותיו המדויקות של כל אדם ולכוון אותו אל יעדיו תוך יצירת מסלול ממוקד ומספק. כך אפשר לראות התפתחות מקצועית שמתרחשת בפרקי זמן סבירים ומציגה סיפוק רב עבור מי שנעזר במאמן איכותי מאוד.

דילוג לתוכן